Kolmapäev, 25. oktoober 2017

Peatükk 63: Türgi maiustused

Türgi maiustused olid nii maitsvad. Ma ostsin need Selveri lähedalt, 0. korruselt, Balti Jaama Turul, Tallinnas, Eestis ja need maksid kokku 5.00 €.

Seal oli mitu erinevat maiustust ja ma võtsin 4 nendest.
Esimene nendest oli baklava kookosest, mis maksis 1.00 €.
Teine nendest oli baklava šokolaadist, mis maksis ka 1.00 €.
Kolmas nendest oli baklava kreeka pähklist, mis maksis ka 1.00 €.
Ja neljas nendest ei olnud baklava, aga oli kõige maitsvam ja see oli ümmarguse kujuga ja peaaegu nägi välja nagu küpsis ja maksis 2.00 €, aga ma ei mäleta mis selle nimi oli.

Ma ei ole ise baklavad küpsetanud, aga ma räägin, mis seele retsept on ja baklavad näevad välja nagu koogitükid. See ei ole minu väljamõeldud retsept ja ma vaatasin seda internetist.

Baklava koostisosad on 900 grammi filo-tainast, 450 grammi sulatatud võid, 600 kuni 700 grammi hakitud kreeka pähkleid, 1.25 detsiliitrit suhkrut, 1 teelusikas sidrunimahla ja suhkrusiirup mis tehakse 8 detsiliitrist suhkrust, 4 detsiliitrist külmast veest ja 1 supilusikast sidrunimahlast.

Baklavat küpsetatakse 200 kraadiga või 473.15 kelviniga 10 minutiga või 600 sekundiga.
200 kraadi on 27.5 miljard korda külmem kui kõige tulisem temperatuur Suure Hadroni Põrgutajas mis on maailma suurim ja võimsam osakeste põrgutaja, Šveitsis, Prantsusmaa riigipiiri ääres umbes 2,567.2 kilomeetrit Tallinnast või 11,644.9 kilomeetrit Cartoon Network Amazonast, millest ma rääkisin peatükk viiekümmnekolmandas.

Ma ei ole varem baklavat söönud, aga mulle meeldis see baklava 100%.

Lisaks mul on nüüd uus lemmik multikas.

Varem oli mu lemmik multikas
The Amazing World of Gumball, aga nüüd mu lemmik multikas on The Powerpuff Girls.
Samuti nüüd müüakse The Powerpuff Girls mänguasju Juku mänguasjakeskuses, aga ma ei ostnud neid. Aga ma ostan neid mänguasju varsti.

2 kommentaari:

  1. Mulle ka maitseb baklava, aga pigem 90%, sest see on siiski 10% liiga magus minu hammaste jaoks.
    Kas Suur Hadroni Põrgutaja ei vajaks omaette peatükki?

    VastaKustuta
  2. Ma arvan, et vist küll, Kaja. Muidugi sobib blogisse kirjutada suurest hadroni põrgutajast. Hadroni põrgutaja on väga väga võimas projekt.

    VastaKustuta