Pühapäev, 10. november 2019

Peatükk 97: Isadepäeva söögid

Leib võiga ja krõbedikud
Tervist!

Te vist teate, et täna on isadepäev. Täna ma käisin oma ema, isa, venna ja õega restoranis nimega Rataskaevu 16, Vanalinnas isadepäevaks brantšil. Brantš on segusõna hommikusöögist ja lõunasöögist inglise keeles. Las ma räägin ühte huvitavat asja. Ma tegin ühe nahast telefonikoti oma isale. Ma alustasin tööga kolmapäeval, jätkasin reedel, tõin selle koju ja peitsin seda kaks päeva ja lõpuks sel hommikul kinkisin isale. Mu isa oli huvitatud.

Nüüd ma räägin toidust.
Eelroogade vaagnad

Esimeseks võtsime eelroogade vaagna, mida jagus mu perele. Ma sõin kõigepealt eelroaks toorest
suitsust veiseliha mis maitses hästi, aga veidi suitsuselt. Rebitud põdraliha oli mõnus ja pasteedine. Peet kitsejuustuga ja toortatraga oli peedine ja pähkline, ikkagi see pähkline maitse oli toortatar. Seenetatar maitses korra kibedalt, aga pärast läks maitse heaks sibulaliseks. Oakreem oli ka korra veidi kibe, aga pärast läks maitse neutraalsemaks, ikkagi okei. Maltoosaga tume sai võiga oli väga mõnus ja oli nagu pehme küüslauguleib. Krõbedik oakreemi, bataadi ja riisiõhikuga oli krõbe mõnus ja isuäratav.

Tavaline kanarind
Pearoog oli mul tavaline kanarind, minibrokkoli, paksoi, okra, veinikastme, tšilli ja kartuliga. Kana maitses hästi ja oli pehme, soolakas ja isuäratav. Tekstuur oli ainult minibrokkolil kõva ja seda polnud lihtne närida, aga temperatuur oli soe ja maitse oli huvitav (minibrokkoli maitses nagu Brüsseli kapsas. Paksoi on üks Hiina lehtkapsas.

Magustoiduks oli mul peedijäätis, pistaatsiakreemi ja moosiga. Ma arvasin, et see maitseb soolaselt, aga tegelikult oli see kookosmaitsega.

Restorani teenindus oli mõnus, meie ettekandja oli
Pistaatsiakreem ja peedijäätis
umbes mu õe vanusega naine ja ta oli rõõmus ja tundus tark. Ta rääkis mulle, mis toidu sees oli ja ma kirjutasin selle kõik restoranis üles.
Mul oli head tunded seal restoranis ma ütleksin 95% kuni 100% ja ma arvan, et see on hea paik.

Ma tahtsin midagi naljakat öelda. Kui ma läksin oma perega restoranist välja ma mõtlesin neile näidata kui naljakas on Raekoja plats praegu. Ja see oli väga naljakas, et plaanitakse kohe varsti avada jõuluturg. Tundub, et inimesed ei oska kannatada novembris jõuludeni.

See on kõik mis mul on.
Aitäh ja nägemist!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar