Teisipäev, 20. aprill 2021

Peatükk 112: Kodutehtud pitsa ja põdrad

Tervitused kõik! 

Pisut aega on mööda läinud pärast viimast postitust. Praegu aeglaselt vaktsineeritakse vanu inimesi Eestis, viirus vaikselt aeglustub ja täna tegi Marsi helikopter Ingenuity kõige esimese lühikese lennu teisel planeedil (vaata 111. peatükki).

Aga täna räägin kodutehtud pitsa tegemiseprotsessist ja hindamisest.

Kuidas teha 21cm läbimõõduga (umbes 350cm³ruumalaga) pitsa: Koostisosadeks on vaja: õli, soola, pisut suhkrut, nisujahu, pärmi, mozarella juustu, tavalist riivjuustu, paprikat, šampinjoni seeni, tomatipastat, kirsstomateid, küüslauku, suitsuvorsti ja artišokki. 

Kõigepealt tuleb teha pitsataigent nisujahust, pärmist, õlist, murdosa suhkrust ja veest. Kergita taigent rätiku all umbes tund aega. Rulli taigen laiali ja pane koostisosad pitsa peale (saad valida oma pitsa peale ise oma koostisosi). 

Siis küpseta ahjus kuni see on piisavalt krõbe. Meie küpsetasime pitsat puuahjus. Aga naudi enda pitsat! (sa saad ka valmistada 3 või rohkem pitsat!)

Minu lihas suulae peal saatis impulsse minu maitsetundlikku ossa aju keskel (Gustatory Cortex inglise keeles) (ehk ma maitsesin ühte lõiku ja see oli üpris hea). Pitsa oli väga pehme ja pisut mahlase tekstuuriga (pisut nagu viskoosne vedelik) ja ääres on pisut õhumullise tekstuuriga. See maitses juustu, suitsuliha ja tomatikastme maitsega. Ma hindan sööki umbes 85% kuni 100%.

Mul on veel üks lugu tänaseks. Täna õhtul ma käisin enda emaga ja meie sõbraga sõitmas Mulgimaal ringi, et fotograafida metsloomi. Tegelikult on meie sõbral olemas üks loodusekaamera, mis suurendab palju. Sõit kestis umbes tund päikseloojangu ajal ja me leidsime üpris palju massiivseid loomi. 

Kõigepealt me nägime kahte põtra, kellest üks oli ema ja teine oli vasikas. Emapõder tavaliselt kaalub umbes 270 kuni 400 kilogrammi, aga tavaliselt põdrad automaatselt ei rammi vastu autot, tihti nad mõtisklevad aga kui sa teed suuri liigutusi, siis nad hakkavad jooksma kohe. 

Siis me nägime ühte rebast ja jälle ühte põtra. Varsti tuli veel üks rebane ja pisut pärast seda nägime veel kolme põtra, kellest üks oli ema ja kaks olid vasikad. Siis nägime me ühte jänest ja viimaks kuut metskitse. Aga meil käivad ka karud. Isegi kui kirjutasin seda postitust, oli üks karu pool kilomeetrit eemal kaameras. Meie maakodus on veel palju loomi, mida oleme näinud, nii et see tundub nagu põldudega ja kuuskedega loomaaed.

Aga ma soovin teile head kevade jätku!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar